چه غذاهایی از طریق چربی های اشباع شده خطر ابتلا به بیماری قلبی را دارند؟

نحوه از بین بردن انواع مختلف لکه را روی پارچه به چه صورت است؟ در ادامه شما را با انوع پارچهها و نحوه ی شستوشوی آنبیشتر آشنا میکنیم. در شستوشوی پارچههای نخی سفید و از بین بردن از روی آن همانطور که گفتیم به دلیل انسجامی که دارند میتوانید از سفیدکنندههای قوی استفاده کنید تا اگر لکهای روی آن است از بین برود. چربی به مراتب کمتر از آب و ماهیچه ای که در بدن دارید، الکتریسیته را هدایت می کند.

مولکولهای سدیم موجب میشوند که آب دور سلولهای چربی ذخیره در بدن را احاطه کرده و از این طریق آنها را مستحکمتر و البته متورمتر میکنند. از دیگر روشهای پاک کردن آدامس از روی لباس، میتوان به خیس کردن لباس به مدت 5 الی 10 دقیقه در سرکه داغ اشاره کرد که البته اگر لباستان رنگی باشد ممکن است رنگ آن را خراب کند. راهحل سوم: مقداری آب را با محلول تتراکلروکربن ترکیب کنید سپس با یک قطعه اسفنج لکه را از روی لباس پاک کنید، البته این راه حل مناسب برای لباسهای نخی سفید است. راهحل سوم: میتوانید ازمحلول پربرات سدیم در یک لیتر آب استفاده کنید و سپس لباس را با شوینده مناسب شست و شو دهید و آبکشی کنید.

زیرا ممکن است به دلیل استفاده از شوینده و آنزیمهایی که درش وجود دارد، براقیت روی پارچه از بین برود. بدن ممکن است عضو جدید را قبول نکند و آن را پس بزند. اینگونه پارچه هارا اصلا با آب گرم نشویید زیرا باعث از بین رفتن بافت لباس شده و ممکن است سایز آن کوچک شود پس بهترین گزینه برای شست و شوی اینگونه پارچه ها استفاده از آب سرد است .

علاوه بر این، برخی پژوهشها مشخص کردند چربی اشباع شده ممکن است تأثیرات مخربی بر عملکرد ذهنی، اشتها و سوختوساز داشته باشد. در همین زمان، افرادی که رژیم غذایی مدیترانه ای را مصرف کرده بودند، خصوصاً ساکنین جزیزه Crete در یونان، کمترین میزان سکته و بیماری های قلبی را داشتند که دلیل آن مصرف کم چربی اشباع بود، درحالیکه مصرف چربی کل که بیشتر آن را روغن زیتون تشکیل می داد، بالا بود.

چربیهای اشباع و غیر اشباع انواع مختلفی از چربیها هستند که در مقادیر مختلف در غذاهای گوناگون یافت میشوند. برای انجام آزمایش خون که آزمایش کلسترول نیز در آن درخواست شده است فرد باید 8 تا 12 ساعت ناشتا باشد. چربی اشباع، نوعی چربی است که سطح کلسترول خون را بالا می برد و در نتیجه برای شما خوب نیست. برای تشخیص ایده اصلی از خود بپرسید مهم ترین چیزهایی که نویسنده در باره آن موضوع می گوید چیست؟

شاید شنیده باشید که ” شکم در آشپزخانه فرم می گیرد، نه در باشگاه!”. راه اول این است که از زرده ی خام یک تخم مرغ استفاده کنید با استفاده از یک قاشق آن را روی لکه بگذارید بعد از گذشت 1 دقیقه پروتئین های موجود در تخم مرغ رنگدانه های قهوه را به خود جذب میکنند و تا حدی رنگ قهوه ای لکه را کاهش میدهد، حال نوبت آن است که با استفاده از آب گرم و شوینده مناسب لباس را بشویید تا ببینید لکه کاملا از بین رفته است.

این مواد سرشار از فیبر محلول هستند و به کاهش جذب کلسترول و کاهش کلسترول بد خون کمک میکنند. دواء بلغم در رفع کلسترول و تری گلیسیرید اثر خوبی دارد و معجونی است از ترکیب تخم زنیان، سیاه دانه، آویشن و صمغی به اسم مصطکی، که همه را به نسبت مساوی پودر میکنند و با دو، سه یا چهار برابر عسل مخلوط میکنند و صبح و شب یا بعد از هر غذا به اندازه قاشق چای خوری میخورند که خودش هضم کننده فضولات است. همانطور که میدانید؛ قهوه دارای کافئین ورنگدانه است و باعث ایجاد لکه قهوه ای رنگی روی لباستان میشود اما خوشبختانه محلول در آب است، برای از بین بردن لکه قهوه که روی لباستان ریخته دوراه وجود دارد.

همانطور که میدانید پاک کردن لکه خون تا زمانی که خون خشک نشده کار چندان سختی نیست، فقط کافیست شما با آب گرم لکه خون را بشویید میبینید به راحتی از روی پارچه پاک شد البته در نهایت برای تمیز شدن کامل لباس بهتر است یک بار با شوینده لباس را بشویید. اما اگر روی لباستان لکه ی آبمیوه ریخته شده باشد داستان پاک کردنش جداست. برای از پاک کردن لکه قرمزآب انگور بهتراست از یک قاشق غذاخوری جوش شیرین استفاده کنید، ابتدا جوش شیرین را روی لباس ریخته و بعد از گذشت 30 الی 40 دقیقه با شوینده مناسب و آب سرد آن را آبکشی کنید.

اما اگر لکه ی خون روی لباستان خشک شود پاک کردن آن کار بسیار دشواری است، ابتدا باید لکه را به مدت 10 الی 15 دقیقه داخل سرکه سفید بگذارید تا سرکه با استفاده از خاصیت اسیدی خود لکه را کمی در آب حل کند، سپس لباس را با مواد شوینده مناسب بشویید. لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL)، که به آن کلسترول خوب هم میگویند؛ چراکه کلسترول بد را از خون پاک میکند. پاک کردن لکه گل کار بسیار دشوار است، چرا که به دلیل وجود رنگدانه ممکن است به راحتی از روی لباس پاک نشود. در ابتدا باید بگوییم شناخت پارچه و نوع شستوشوی آن بسیار مهم است زیرا اگر پارچه را با شویندههای نامناسب بشویید ممکن است بافت و رنگ آن خراب شود و برای پاک کردن لکه هم دجار مشکل شوید.

برای شست و شوی پارچههای جین به هیچ عنوان از لباسشویی استفاده نکنید، بهترین راه شستو وشوی این پارچهها با شوینده کم آنزیم و آب ولرم رو به سرد است زیرا آنزیم شاید به پاک کردن لکه کمک کند اما رنگ پارچههای جین را از بین میبرد. سعی نکنید با رژیم های لاغری بسیار کم کالری، وزن خود را سریعا کاهش دهید.بلکه اجازه دهید تا با رژیم غذایی صحیح، وزنتان کم شود. سعی کنید از روغن زیتون به جای سایر روغنها در رژیم غذایی خود استفاده کنید.

در مراحل بعد نیز شما کم کم میزان مصرف کربوهیدرات خود را افزایش می دهید تا در آخرین روز به مصرف عادی کربوهیدارت ها برسید. البته اگر لکه سطحی و مقدار شکلات کم باشد. راهحل چهارم: ابتدا محلولی از مقدار مساوی الکل وسرکه درست کنید و با پنبه لکه شکلات را تمیز کنید و در نهایت با شوینده مناسب لباس را آبکشی کنید. ابتدا بهتر است با یک کارت اعتباری یا یک قاشق یا یک چاقو اضافه ی موم شمع را از روی لباس برداشته سپس قسمت لکه را بین دو حوله قرار داده و اتو را برای 1 دقیقه روی آن بگیرید، گرمی و حرارت اتو باعث میشود موم آب شده و جذب حوله شود بعد از اینکه کل موم شمع آب شد بهتر است با استفاده از شوینده مناسب آن را بشویید.

•حداقل دو تا سه روز پیش از انجام آزمایش نیتروژن اوره خون (BUN) از مصرف گوشت زیاد خودداری کنید. هر دو جنس دارای منابع مناسب و غنی از مواد مورد نیاز و مفید هستند که توسط افراد برای موارد مختلف مصرف می شوند. این مورد اغلب «کلسترول بد» نامیده میشود زیرا باعث رسوب کلسترول اضافی در دیواره رگهای خونی میشود، که میتواند در تصلب شرایین نقش داشته باشد. اغلب آقایان میزان غذای مورد نیاز خود را زیاد برآورد میکنند، درنتیجه غذای بیشتری مصرف میکنند، کالری بیشتر و به تبع آن چربی اضافه دریافت میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید