ولایت_بادغیس : Definition Of ولایت_بادغیس And Synonyms Of ولایت_بادغیس (Persian)

علاوه بر آن، آثار و آبدات تاريخي، جنگلات و چوب هاي چهار تراش، سالها منبع اصلي اقتصاد مافيايي و قاچاق را در افغانستان تامين مي كردند. چنین کاری ضایع بزرگ را برای ملت ودولت میباشد معاون مسعول یک دفتر غیر حکومتی افغانی گل آغا احمدی که برای حفاظت محیط کار می کند می گوید که به اساس سروی که درماه می درسال 2001 صورت گرفته 48 % از جنگلات کشور ازبین رفته است. ۲ – آتش برها : آتش بر ها اصطلاحآ به پیاده روها ی گفته میشود که فاصله را بین ساحات جنگلی ایجاد کند وعاری از مواد سوختی باشد گفته می شود.

دلیل دوم مربوط به «اکوتن» این ناحیه میشود؛ یعنی مرز میانبند بین دو اکوسیستم منطقه نیمه بیابانی و جنگلی. تیم به مکان امن و آرامی رسیده بود و در هر صورت بدون مشکل ادامه برنامه را انجام میداد. مهردادی با ذکر اینکه ابتدا میگفتند که گزارش ادارهکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانشرقی در رابطه با قطع هزاران اصله درخت و تخریب جنگلهای ارسباران؛ کذب است، گفت: اما با بازدید میدانی اعضای کمیته حقیقت یاب، موضوع تخریب جنگلهای ارسباران برای همه مشخص شد و ضمن احترام به توسعه استان و فعالیتهای اقتصادی؛ تا زمانی که در مسئولیت هستم از ادامه فعالیت معدن سونگون در مناطق جنگلی ارسباران ممانعت میکنم چراکه جنگلها و مراتع ناموس ماست و وظیفه داریم تا از ناموسمان حفاظت و حراست کنیم.

سازمان میراث فرهنگی نزدیک به سه سال است که به دنبال ثبت جهانی جنگل ارسباران در کمیته یونسکو است، اما 11 تیرماه خبر رد این پرونده از سوی کمیته میراث جهانی یونسکو اعلام شد. با مهاجرت گسترده ی مردم از روستا ها به شهرها به دنبال کسب درآمد بیشتر و امکانات بهتر زندگی همراه بوده است . جنگل بارانی داینتری محل زندگی 122 گونه نادر و در خطر انقراض باورنکردنی است و پناهگاهی برای علاقه مندان به حیات وحش است. جنگل بارانی استوایی “دینتری” (Daintree) در استرالیا که میراث جهانی یونسکو به حساب می آید بیش از ۱۸۰ میلیون سال قدمت دارد و محل زندگی نسلی از مردم بومی بوده است.

در روستاي کرینگان كه به زبان تاتي هم صحبت ميكردند، بعد از تماس با حسين آقا و تماس با خانواده ها، براي آمدن يك نيسان از روستاهاي همجوار ورزقان با همكاري اهالي روستا هماهنگ شديم و تا آمدن آن در مسجد روستا اندكي استراحت نموديم. آن ها در هر بار نیش زدن حجم زیادی از سم خود را وارد بدن قربانی می کنند که اگر به سرعت خارج نشود، باعث تنگی نفس می شود.

حتما باید با خود یک راهنمای مجرب داشته باشید تا گم نشوید. جنگل ابر را اقیانوسی از ابر فرا گرفته، به طوری که وقتی نشستهاید ابرها میآیند و همه جا را میپوشانند و دیدن ابرهایی که همیشه بالای سرمانند و حالا از کنارمان رد میشوند و ما را در بر میگیرند از آن فاصله کم حتما آدم را به وجود میآورد. اگر ماشین شخصی ندارید و با اتوبوس یا قطار خود را به شاهرود میرسانید، ابتدا به میدان امام شهر بروید و از آنجا با تاکسی یا اتوبوس به سمت جنگل ابر روانه شوید. کمی بعد هم جنگل ابر را میبینید.

جگوار یکی از قوی ترین حیوانات وحشی آمازون است که تصور می شود پادشاه واقعی جنگل باشد، بزرگ ترین گربه در قاره آمریکا است، اگرچه در کل جهان پس از شیر و ببر در رتبه سوم قرار دارد. در مورد شخص میرزا کوچک خان جنگلی باید گفت که این مرد بزرگ در سال ۱۲۵۷ چشم به جهان گشوده است. بودا در ناز و نعمت بزرگ شد و چیزی از جهان پیرامون خود نمی دانست . بدینترتیب، ایران سالانه 14هزار هکتار از جنگلها و مراتع خود را تنها در آتشسوزیها از دست داده است.

مسیری زیبا، با کوههایی رنگارنگ و درههایی پوشیده از درختان تنومند، رودخانههایی خروشان، آبشارهایی کوچک اما سرزنده و روستاهایی زیبا و دیدنی که نظر مسافران را به خود جلب خواهد ساخت. اگر خرداد ماه به جنگل ارسباران بروید، می توانید زغال اخته های ترش و خوشمزه جنگل ارسباران را بچشید و از طعم متفاوت آن لذت ببرید. بعد از این که عمر برگ ها تمام شد به سرعت برگ های جدید جایگزین آن ها می شوند. یوسی در این سفر با ماجراجوی دیگری به نام مارکوس آشنا شد و با هم این سفر را آغاز کردند.

در بخشی از کتاب جنگل بارانی: چگونه سیلیکونولی دیگری بسازیم! در این درسنامه که نکات درس ۱۲ علوم ششم جنگل برای کیست علوم ششم قرار داده می شود . وی تأکید کرد: ادارهکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانشرقی؛ پایگاه اطفای حریق در مقابل قطع درختان و تخریب جنگلهای ارسباران را نمیخواهد از اینرو چون قرار نبود تا امتیاز بدهیم بیخیال شدیم اما مدیریت ارشد استان احداث پایگاه اطفای حریق جنگلهای ارسباران را از محل مسئولیتهای اجتماعی شرکت مس پیگیری میکنند.

اما مرتضی شریفی محقق برجسته کشاورزی و منابع طبیعی در گفت و گو با خبرنگار فارس، کشیده شدن مقوله ثبت جنگلهای هیرکانی به عنوان میراث طبیعی از سوی سازمان میراث فرهنگی را یک کجراهه دانست. این جنگل ها بازمانده جنگل های میلیون ساله هیرکانی هستند که از دوره سوم زمین شناسی باقی مانده اند. این روند، شامل پنج مرحلهی جمعآوری دادهها، انتخاب ویژگیها، برآورد مدلها، پیشبینی و نهایی کردن و ارائهی نتیجه میشود. در مرحلهی اول که مربوط به جمعآوری دادهها میشود، باید متغیرهایی را که قصد داریم برای پیشبینی قیمت بیت کوین استفاده کنیم، مشخص کنیم.

در دامنه جنگل پوشش گیاهی ویژه و همچنین رودخانه و چشمههای بسیار دیدنی، چشم انداز طبیعی خاصی به آن بخشیده است. البته فعلا اطلاعات تاریخی دقیقی در خصوص این منطقه ارائه نشده است و برای پی بردن بهتاریخ آن، باید ازطریق شهرهای اطرافش یا همان اهر و کلیبر وارد عمل شد.یاقوت حموی حدود هشت صد سال پیش منطقه مذکور را جایی بین آذربایجان و اران معرفی میکند که بابک خرمدین در آن علیه معتصم شورش کرد.

البته نباید از این نکته غافل شد که این منطقه زیبای کوهستانی و جنگلی نسبت به سایر مناطق جنگلی در شمال کشور، ناشناختهتر مانده و بسیار کمتر به آن پرداخته شده است. جاده مرزی جلفا پارس آباد نیز از مسیرهای دسترسی جنگل های ارسباران به شمار می رود و می توانید وارد جاده کمربندی شده و جنگل ها را مشاهده نمایید. ارسباران با وسعتی در حدود ۸۰ هزار و ۴۲۷ متر دارد که در کناره جنوبی رود ارس، در شمال استان آذربایجان شرقی واقع شده است و یکی از زیباترین مناطق شمال غرب کشور بهحساب میآید.

دیدگاهتان را بنویسید