معرفی جنگلهای باستانی خاورمیانه

به هر حال این منطقه جنگلی هنوز زیستگاه بسیاری از پرندگان، پستانداران، دوزیستان و خزندگان بسیار نادراست که بیتردید پدیده جنگلزدایی حیات این گونهها را نیز به خطر انداخته است. این جانور که به جهت دارا بودن مشک خوش بوی خود، مورد شکار غیر قانونی قرار میگیرد، یکی از گنجینههای حیات وحش افغانستان محسوب میشود. گرگان، بی شک یکی از زیباترین شهرهای ایران است که با آب و هوای بسیار عالی، به خوبی مسافران را به خود جذب می کند. بی نظیر آن بهره ببرید.

یکی از به یادماندنی ترین و خاطره انگیز ترین ورزش هایی که می توانید در دل این جنگل زیبا در ذهن خود ثبت کنید، دوچرخه سواری در مسیر مشخص شده در این جنگل می باشد که ضمن بهره مندی از یک منظره زیبا حین دوچرخه سواری می توانید از هوای مطبوع این منطقه نیز استشمام کنید. در بخشهایی از جنگل نیز میوههایی چون گلابی وحشی، آلو، ولیک، کندوس و تمشک دیده میشود که اگر خوششانس باشید میتوانید مقداری از میوههای آن را نوشجان کرده و طعم بینظیر میوههای وحشی را در دل جنگل بچشید.

در ادامه مقاله جنگل النگدره ، تجربه بهترین سفر در پاییز با ما همراه باشید تا قبل از سفر به این منطقه اطلاعاتی راجب به این جنگل زیبا به دست آورید. بنابراین برای آشنایی هرچه بیشتر با جنگل های جادویی شمال در ادامه مطلب با ما همراه باشید. وی ادامه داد: بخشی از این پویش بذرکاری برای جنگلهای زاگرس است. با نشستن بر لب رودخانه هایی که سر راه شما سبز خواهند شد، نفسی تازه خواهید کرد و پر انرژی به مسیرتان ادامه خواهید داد.

جنگل های هیرکانی که محل استقرار آن ها در حوزه ی جنوب دریای خزر می باشد پر تراکم ترین جنگل های ایران محسوب می شوند و با درختان سرسبز و بلند قامت ناورن، شمشاد، توسکا، بلوط و زبان گنجشک بین ایران و آذربایجان دیواری سبز رنگ کشیده اند. شما میتوانید با قدم زدن بین این سروها و صعود به ارتفاعات بالاتر تجربهای شگفتانگیز به دست بیاورید. در منطقهای دیگر به نام آلتوزینگو در ایالت ماتو گروسو در برزیل، 14 قبیله دیگر زندگی میکنند که 10 قبیله دارای فرهنگ و زبان مختلف هستند اما با یکدیگر ارتباط نزدیکی دارند ولی چهار قبیله باقیمانده جزو آنهایی هستند که هیچ ارتباطی با دنیای بیرون از قبیلهشان ندارند و همین امر باعث شده تا این چهار قبیله در معرض انقراض قرار بگیرند.

در طول ده سال گذشته، هرچند اقتدار حكومت مركزي تاحدي تامين شد، اما به اين روند خاتمه داده نشد. این مار می تواند به ۶ متر طول و ۲۵۰کیلوگرم وزن برسد. وجود سه چشمه آب در مجاورت این رودخانه به اهمیت این پارک جنگلی می افزاید. در نزدیکی این رودخانه، سه چشمه آب با کیفیت بسیار بالا وجود دارد که چشمانداز طبیعی منحصر به فردی ایجاد کرده است. جنگل النگدره از پارک های جنگلی برتر استان گلستان و ایران محسوب می شود که امکانات رفاهی نسبتا خوبی برای گردشگران در آن وجود دارد که در پاییز از مشهورترین جاذبه های طبیعی ایران برای بازدید به شمار می آید.

این مجموعه برای کودکان طراحی شده است و با اسباب بازی های بی خطر و استاندارد، از کودک شما مراقبت می کنند. جنگل های خطه ی شمال نه تنها پر از رمز و راز و زیبایی ست بلکه استراحتگاهی بی نظیر برای آن دست از افرادی ست که می خواهند لختی در طبیعت بیاسایند و بدون فکر کردن به دغدغه های پیش رو، آسایش واقعی را تجربه کنند. به تناسب هر کدام از طرحها، واحدهای اجرائی آنها نیز متفاوت هستند، بطوریکه طرحهای جنگلداری که سطحی معادل 391363 هکتار (حدود 70 درصد) از جنگلهای استان را پوشش میدهند، توسط 3 بخش، دولتی، تعاونی و خصوصی در حال اجرا می باشند، جدای از طرحهای جنگلداری که بنوعی طرحهای درآمدزا محسوب میشوند، حدود 3 درصد از جنگلهای استان در قالب 14 پارک جنگلی با سطحی معادل 17404 هکتار پذیرای مهمانان طبیعت دوست بوده که هم اکنون تحت مدیریت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قرار دارند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان ،اکبر محمودی زاده، رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری قشم گفت: امسال صد و ۲۰ هکتار از زمین سواحل شمالی جزیره قشم زیر کشت ۸۵ هزار اصله نهال حرا میرود. رئیس کل دادگستری استان گلستان افزود: در گرگان هم کسانی که قصد خرید و فروش ملک در باکرمحله بلوار صیادشیرازی دارند پیش از معامله از بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استعلام بگیرند. به گزارش گلونی این پارک در ۵ کیلومتری جنوب غرب گرگان و در مسیر جاده پارک جنگلی ناهار خوران قرار گرفته است.

همچنین این پارک در مسیر جاده ناهار خوران واقع شده که می توانید با تهیه کردن بلیط اتوبوس گرگان، اول به شهرستان گرگان و سپس به پارک جنگلی بروید و از طبیعت بکر شمال کشور لذت ببرید. برای رسیدن به این جنگل زیبا باید از جاده ناهار خوران وارد شد. اردوگاه ها بیشتر برای مدارس بکار می روند و با مشخص کردن یک محوطه محدود برای دانش آموزان، اوقات فراغات آن ها را تکمیل می کنند. در بخش اردوگاه، آلاچیق هایی قرار گرفته اند که عموم بتوانند در آنجا تفریح یا استراحت کنند.

این مجموعه نسبتا بزرگ، در ورودی پارک واقع شده است تا مسافران و بازدید کنندگان به راحتی بتوانند آن را بیابند، زیرا اکثر فروشگاه هایی که در راس پارک قرار دارد، مخاطب را گمراه می کند و آنها هم علاقه خرید کردن را از دست می دهند. وی افزود: زمینهای جنگلی النگدره سند رسمی نداشت و همین امر سبب دستاندازی سودجویان و خرید و فروش اراضی جنگلی این مناطق که گران قیمت هستند، شده بود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ هادی هاشمیان با بیان اینکه اراضی جنگل النگدره گرگان به نام منابع طبیعی سند خورد، گفت: بررسی اراضی ملی برای جلوگیری از صدور سند به نام سودجویان از دو سال پیش به یکی از قضات توانمند استان سپرده شد که پس از یکسال تلاش و نظارت مستمر برای ۲۰۸ هکتار از اراضی جنگلی النگدره به نام منابع طبیعی سند صادر شد. پارک جنگلی النگدره از جمله پارک های طبیعی چهارفصل است و در هر زمانی از سال می توان از زیبایی های آن بهره مند شد.

دیدگاهتان را بنویسید