صدای آرامش بخش باران در جنگل ☀️ کارناوال

همچنان قلع و قمع درختان جنگلی ارسباران را منعکس میکند اما متأسفانه برخی خود را به خواب زده و از وقوع این واقعه اظهار بیخبری میکنند. اما اینکه چه تجهیزاتی همراه داشته باشید به این بستگی دارد که کجا را برای اقامت انتخاب میکنید و البته به چه تفریحاتی علاقه دارید. این رودخانه زیبا با آب زلال و سه چشمه پرآبی که اطرافش واقع شدهاند، میتواند منظره بسیار دلپذیری برای نشستن، گوش سپردن به صدای آب و تماشای زیباییهای آن باشد. در این مقاله از مقالاتجاهای دیدنی ایران یکی از جاذبه های بسیار زیبای گرگان یعنی پارک جنگلی النگدره را به شما معرفی خواهیم کرد که یکی از جاهای دیدنی گرگان بسیار زیبا و دیدنی محسوب می شود.

ممکن است فکر کنید میتوانید در قسمتهایی که تراکم گیاهان کمتر است آتش روشن کنید؛ اما فعالان محیط زیست شما را از این کار منع میکنند. اما این دوستی چگونه آغاز شد؟ میانگین میوه تولیدشده به ازای هر پایه (گرم) در سه سال متوالی به ترتیب 97/446، 69/318 و 37/253 گرم برآورد شد. جنگل النگدره گرگان یکی از بکر ترین مراکز طبیعت گردی در استان گلستان می باشد که قابلیت بازدید در تمام فصول سال را داراست ، علت آن وجود این منطقه در موقعیتی خاص است که گردشگران این امکان را دارند زیبایی های طبیعت را در هر فصل از سال تماشا کنند.

در جنگل رازآلود ابر، جاذبههای توریستی فراوانی وجود دارد که تماشای هر یک از آنها، شما را بیشتر سر ذوق میآورد. در ادامه شما را با بهترین و زیباترین جاذبه های دیدنی این شهر آشنا خواهیم کرد. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، عکاس حیات وحش Mark Fernley این تصاویر خیره کننده را از داخل تونلی در جنگل های آمازون به ثبت رسانده است. به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ منطقه آمازون از چندین زیستبوم مختلف و گونههای جانوری بسیار فراوان تشکیل شده است و ۴۰ درصد از قاره آمریکای جنوبی را در برگرفته است.

جالب است بدانید این پارک به عنوان یکی از هفت منطقه نمونه گردشگری کشور و از شاخصترین پارکهای جنگلی شمال شناخته میشود. جنگلها منابع اصلی برای تامین اکسیژن و هوای پاک در جهان به شمار میروند و گونههای مختلف جانداران نیز که زیستگاه اصلیشان جنگلها است، چرخه حیات را کامل میکنند.جنگل های هیرکانی بخش قابل توجهی از شمال کشور ایران و قسمت کوچکی از جمهوری آذربایجان را تشکیل میدهند. آب و هوای مرطوب را ترجیح می دهد ، بنابراین دیدن آن در مناطق پست جنگل گرمسیری همیشه سبز معمول است.

علیرغم کثرت مارهای سمی، مخصوصاً در مناطق قشلاقی کنار ارس، کشتن این حیوانات عملی مذموم شناخته میشود. توکو توکان شاید بهترین شناخته شده باشد ، زیرا بزرگترین گونه (تا 65 سانتی متر) است ، با منقار عظیم و رنگارنگ خود از میوه ها و دانه ها تغذیه می کند و تهاجمی نیست. پرنده ای که به ماكائوی سرخ مایل به قرمز نیز شناخته می شود ، پرنده ای است كه به دلیل رنگ آمیزی پرهای بسیار نمایشی دارد و قرمز قرمز مایل به قرمز غالب است.

این منقار در کناره ها به رنگ نارنجی مایل به زرد و از پایین به رنگ نارنجی شدید ، تقریباً قرمز و دارای نوک سیاه است. بدن آن سیاه و سفید است ، سینه ای سفید ، حلقه های آبی و نارنجی دور چشم دارد و منقار آن تا 23 سانتی متر طول دارد. این یک ماهی انگلی است که از 17 سانتی متر بزرگتر نیست ، بدن بسیار نازکی دارد که به داخل آبشش ماهی های بزرگتر نفوذ می کند.

این گنبدها که «کره» نام گرفتهاند با ایجاد یک محیط کاری باز و باغی مملو از گیاهان استوایی، خطوط میان فضای اداری و استراحتگاه را از بین بردهاند. پس دقایقی را با صدای طبیعت از کارناوال بگذرانید و خود را در جنگلی بارانی و سرسبز تصور کنید. رکنا:یکی از تلخ ترین اتفاقاتی که تا پایان قرن بیست و یکم رخ می دهد از بین رفتن بیش از 80 درصد جنگل های بارانی در آمازون است. ماكائو پرندگان مشخص جنگل های بارانی آمازون و به طور كلی همه جنگل های بارانی آمریكا هستند و گونه های زیادی دارند. حدود 264 گونه پستاندار در این جنگل ها زندگی می کنند ، حدود 936 گونه پرنده و حدود 311 گونه خزنده نیز ثبت شده است.

تحمیل پرنده شکاری از زیبایی بسیار زیبا علی رغم ظاهر تهاجمی آن. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، حیوانات و جانداران جزئی جدا نشدنی از جنگل آمازون هستند و به دلیل محیط مناسب شاهد زندگی شمار زیادی از آنها در سراسر این منطقهی زیبا هستیم. طبق تحقیقات مجله مستر بلیط، پارک جنگلی النگدره یکی از بی نظیرترین پارک های جنگلی ایران به شمار می رود که در تمام فصل ها سر سبز و با نشاط است. تمام هم و غم ما تولید جدیدترین و با کیفیت ترین محصولات با نازلترین قیمت می باشد.

ورود به قلعه بابک هرگز آسان نبوده است؛ زیرا دروازه اصلی تنها راه ورود به این قلعه است و تمام درزهای ورود مخفیانه با مصالح پر شده است. این ساختمان که با هزینه ۱۴ میلیارد دلاری ساخته شده شامل سه گنبد متصل بههم از جنس فولاد و شیشه است. این منطقه حفاظت شده در شمال غربی آذربایجان شرقی میان سه رودخانه مهم « ارس» در شمال، « ایلگنه چای » در غرب و «کلیبرچای» در شرق واقع شده و از جنوب به ارتفاعات «سایگرام» متصل است.

اگر از شهر شاهرود، ۸۰ کیلومتر به سمت شمال شرقی پیش بروید، به جنگل اولنگ خواهید رسید. پرنده بومی شمال آمازون برزیل. این بزرگترین پرنده شکاری در آمریکا و یکی از بزرگترین پرندگان شکاری در جهان است ، اما تهدیدی برای انسان به وجود نمی آورد. پرنده ای عجیب و غریب که فقط از برگ تغذیه می کند ، که ظاهر ضخیم آن را تشکیل می دهد. در این زمان بود که متوجه چیزی عجیب شد: برگهای فسیلی بینقص که بین سنگها فشرده شده بودند. حجم ویدیو: 11.44M | مدت زمان ویدیو: 00:01:31 این کرم ها فقط در محدوده خود دست به خوردن یکدیگر می زنند و در غیر این صورت از موجودات کوچک دیگر برای تغذیه استفاده می کنند.

با گذشت زمان که پوسیدگی از داخل تنه درخت گسترش می یابد تا زمانیکه در نتیجه عدم مقاومت ، درخت می شکند و تبدیل به (( خشکه دار افتاده )) می شود . اختلافات یا تبدیل جنگل به مرتع بهمنظور تأمین علوفه بیشتر برای چرای دام و تهیه و فروش زغال بهویژه در جنگلهای مناطق مرزی و همچنین برافروختن آتش با انگیزه گسترش اراضی کشاورزی عامل 90درصد آتشسوزیهای جنگلی اعلام شده است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فیوچریسم، نتایج یک بررسی تازه نشان می دهد اگر تنها سه درصد دیگر از پوشش گیاهی جنگل های آمازون از بین برود، دیگر شانسی برای احیای این جنگل بزرگ وجود نخواهد داشت و جنگل زدایی از این بخش از جهان به تغییرات آب و هوایی گسترده و مشکلات زیست محیطی گسترده ای دامن می زند که تبعاتش کل کره زمین را تحت تاثیر قرار می دهد.

رکنا: یک سازمان در برزیل توانست تنهاترین مرد جهان را که از قبایل ابتدایی آمازون بوده پیدا کند. در این میان ، ماکائو سنبل با رنگ آبی شدید نیلی یک گونه بومی در مناطق کمی از حوزه آمازون است. در این سازه بیش از ۴۰ هزار گیاه از ۴۰۰ گونه مختلف کاشته شده است. همینطور آمازون بزرگترین رودخانه جهان است که انشعابات زیادی دارد که بخشی از آن به دریا ریخته و نیز حدودا دو درصد از آب شیرین این رودخانه به اقیانوسها میریزد.

به گزارش برترین ها، جنگل آمازون بزرگترین جنگل زمین است که ۱۳ کیلومتر مربع وسعت داشته و بخش هایی از نه کشور: برزیل، بولیوی، کلمبیا، اکوادور، گویان، گویان فرانسه، پرو، سورینام و ونزوئلا را دربرمی گیرد. از سه کره پیازی شکل متصل به هم ساخته شده است. آمازون مقر جدید خود در سیاتل را افتتاح کرد که شامل چند گنبد متصل بههم است. آمازون رسما دفتر کار جدیدی در مرکز فناوری سیاتل به نام «Amazon Spheres» افتتاح کرد. عکاسی به نام “میشا والجو” سه سال است که زندگی مردم روستای “سارایاکو کیچوا” در قلب جنگلهای آمازون در اکوادور را ثبت میکند.

دیدگاهتان را بنویسید