شجره نامه اولاد نیرعلی قاید گیوی

در مرکز این استخر،باغچهای به قطر ۴ متر پوشیده از درختان نخل، نارنج، پرتقال و گلهای زیبا و متنوع ایجاد شده است. اگر اهل پیادهروی در طبیعت باشید، سفر به آهار به یکی از بهترین گردشهای عمرتان تبدیل میشود؛ قدمزدن در کوچهباغهای رؤیایی این روستا که با درختان خوشقدوقامت پوشیده شده است و از میان باغهای آلبالو و گیلاس گذر میکند و رودهای خروشانی که در امتداد مسیر جریان دارد، شما را به وجد میآورد. منطقه شکار ممنوع عزیز آباد از مناطق بسیار زیبا بوده که در آن گونه های مختلفی از پوشش های گیاهی و درختان مهمی نظیر سوزنی برگان وجود دارد.

منطقه بهشت آباد اردل در استان چهارمحال و بختیاری، یکی دیگر از جاذبه های طبیعی بکر و زیبا و جلوه ای از عظمت و زیبایی خلقت خداوند متعال است که بویژه در فصل بهار، چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. چشمه سرداب رستمآباد یکی از گردشگاههای طبیعی استان چهارمحال و بختیاری است که آن را سردترین آب در ایران میدانند. این چشمه یکی از نقاط گردشگری استان چهارمحال و بختیاری میباشد.

چشمه اعلا یکی از جاذبه های طبیعی و گردشگری در اطراف تهران است که در شهرستان دماوند قرار دارد. آب موجود در چشمه اعلا ناشی از نفوذ برف و باران سالانه به درون زمین است. این هتل بین آلاچاتی و چشمه و در نزدیکی اغلب دیدنیهای چشمه ازمیر قرار گرفته است. بندر گز از شهرهای قدیمی استان گلستان بوده که در نزدیکی گرگان قرار گرفته است. اسکله و بازارچه بندر گز یکی از مناطق گردشگری استان گلستان می باشد. این غذا مخصوص شهر بندر ترکمن بوده و در اغلب مراسمات پخت می شود.

برای رفتن به این استان از جنوب وارد جاده امام رضا شده و خود را به شاهرود برسانید و از شمال وارد بندر ترکمن و گرگان شوید. برای رفتن به آب گرم لاریجان در استان مازندران و استفاده از خواص معدنی و درمانی چشمههای گرم در دل دماوند، باید به روستای خوشآبوهوا و توریستی رینه بروید. چشمه سجيران در منطقه اشکورعليا در بالادست روستا هاي نيلو، جيرکل، سجيران (در قسمت شمال شرقي) قرار دارد، گفته مي شود اين آب معدني در درمان سنگ کليه موثر است، حتي مبتلايان به سنگ کليه آب چشمه را در بطري ريخته و به محل سکونت خود مي برند، البته براساس نظر کارشناسان بديهي است که با از بين رفتن گاز و فعل و انفعالاتي که انجام مي شود آب، برخي از خواص درماني خود را از دست مي دهد و بهتر است با حضور در منطقه از فوايد آب اين چشمه بهره مند شد.

گرگان به دلیل وجود کوه ها و بارندگی زیاد، همواره پر از چشمه ها و آبشارها می باشد. زیبایی ها و جاذبه های گردشگری استان گلستان تنها به آبشارها و جنگل های آن ختم نمی شود. به دلیل وجود بارندگی در استان گلستان پخت آش در این استان بسیار پرطرفدار می باشد. بعد از سفری که سال 94 با نامزدم به استانبول داشتیم تصمیم گرفته بودیم ماه عسل رو به پوکت بریم ولی باز نتونستیم از این ترکیه زیبا دل بکنیم. در سال 1264 در ایروان متولد شد.

در غالب ایام سال استخرها شلوغ بوده به نحوی که در بعضی استخرهای معروفتر حتی ممکن است در هر متر مربع چند نفر در حال شنا باشند. پل آق قلا پلی است قدیمی که قدمت آن به دوران صفویه باز می گردد و این پل از آجر ساخته شده که زیبایی خاصی به آن بخشیده است. ساخت این مسجد به دوران سلجوقیان باز می گردد که معماری زیبا و نقش و نگارهای موجود بر سردر این مسجد چشم ها را خیره می کند.

حیاط این مدرسه وسیع بوده و در وسط آن یک حوض مستطیلی شکل بزرگ قرار دارد که تصویر ساختمان دو طبقه عمادیه در آن نقش بسته است. هر شهری برای خود یک مسجد جامع قدیمی دارد که طرح و نقش مخصوص به خو را دارد و گرگان نیز از این امر مستثنی نیست. نوع بازی وی و تسلط او بر حرکات صورت و نرمی که در حرکات بدنش وجود دارد باعث شد تا از همان ابتدا توجه کارگردانهای فیلمهای کمدی را به خودش جلب کند. این آبشار بسیار زیبا پس از برخورد با صخره های موجود بر سر راه درون حوضچه های پایین ریخته و با جاری شدن باعث سرسبزی جنگل های اطراف خود می شود.

در پای این تپه دریاچه ای زلال و وسیع قرار گرفته که عکس این تپه را در خود ثبت کرده و باعث افزایش جذابیت این تپه شده است. تورنگ تپه یک تپه مشهور باستانی است که بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. غار پنجعلی مربوط به هزاره اول قبل از میلاد و در استان البرز قرار گرفته است.نقشه دسترسی به غار باستانی پنجعلی باریکاندر ضلع شمال روستای میناوند و جنوب روستای باریکان و در مزرعه پنجعلی باریکان ،محوطه سنگی ،صخره ای استقرار یافته که در ضلع شرقی آن دهانه غاری مشاهده می شود که به «غارپنجعلی» مشهور است.

روستای توسن یک روستای ساده است که بدون هیچ گونه دخالت انسانی بسیار جذاب و دلفریب می باشد. اگر هوس کردید به این روستای زیبا سفر کنید و از طبیعت منحصربهفردش لذت ببرید، ما به شما فصلهای بهار و تابستان را پیشنهاد میدهیم؛ چراکه برغان در این دو فصل به اوج زیبایی خود میرسد و بدون شک این همه زیبایی روحتان را تازه خواهد کرد. تابستان های این جنگل بسیار خنک و دلنشین می باشد. این ساختمان معماری های بسیار زیبا و منحصر به فردی داشته و در لیست آثار ملی به ثبت رسیده است. این اثر در تاریخ ۷ مهر ۱۳۸۱ با شمارهٔ ثبت ۶۲۸۸ بهعنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

تمامی زیبایی های موجود در این جنگل به صورت طبیعی بوده و هیچ گونه فعالیت های انسانی در شکل گیری آن دخالت ندارد، به همین دلیل این جنگل فاقد هر گونه امکانات رفاهی است. در این پارک گونه های مختلف جانوری و گیاهی را مشاهده خواهید کرد و همچنین یک آبشار خروشان زیبا نیز در دل این پارک قرار گرفته که زیبایی این پارک را تکمیل نموده است. این پارک جنگلی مکانی مناسب برای اقامت مسافرین و استراحت آن ها بوده که امکانات رفاهی در این پارک در نظر گرفته شده است. از نظر واژه شناسی، مرکزی یک صفت است که ریشهای غیر فارسی دارد.

زمین سخاوتمند از استان مرکزی و شهرستان محلات نیز غافل نشده و یکی دیگراز چشمه های آب گرم ایران در این منطقه واقع شده است. پیست اسکی شازند تنها پیست اسکی استان مرکزی است که در شهرستان شازند و در جاده شازند – هندودر قرار گرفته است. آب موجود در این دریاچه بسیار شفاف و زلال بوده و شما می توانید تصویر طبیعت اطراف را در آب مشاهده کرده و تصویری را پیش روی خود ببینید که قبلا تنها در نقاشی ها آن را مشاهده کرده بودید. با توجه به علاقه ای که ایرانیان از دیرباز به خرید داشتن، همواره در هر شهری شما یک بازار قدیمی و سنتی را مشاهده خواهید کرد.

بنابراین کارون و کاران، به معنی قنات یا نزدیک به واقع آب است که این رودخانه به آن منسوب میشود. هزاراسپیان که به نام اتابکان لرستان نیز شناخته میشود نام سلسلهای کرد است که از ( ۵۵۰ تا ۸۲۷ هَ. بازارهایی در این ساحل برپا میشود که برای خرید مایحتاج مسافران و یا خرید سوغاتی گزینهی خوبی است. حلوای آوماج از حلواهای مخصوص گلستان بوده که به عنوان سوغاتی استفاده می شود. آش ماست از دیگر آش های محلی گلستان است که نمی توان به راحتی از آن گذشت.

اتوبوس روشی سخت تر و زمان بر تر در مقایسه با دیگر روش ها می باشد. این مدرسه یکی از مدارس طلبه­نشین اصفهان بود که در زمان سلطنت شاه­سلطان حسین، به وسیله­ی جلال­الدین محمد حکیم ساخته­شد. هرچند با مخالفتهای شدید مسئولین آن زمان مواجه بود. با طی مسیری پر پیچ و خم در دل جنگل کم کم صدای آبشار به گوشتان می رسد با تعقیب این صدا با منظره ای مواجه می شوید که بسیار دلفریب است، آبشاری بلند پوشیده شده از خزه با آبی زلال و پرقدرت که نمی توانید چشم از آن بردارید.

همچنین در سوره محمد، آیه 15 میفرماید: «مَّثَلُ الجَنَّةِ الَّتىِ وُعِدَ الْمُتَّقُونَ فِیهَا أَنهْارٌ مِّن مَّاءٍ غَیرِ ءَاسِنٍ وَ أَنهاَرٌ مِّن لَّبنَ ٍ لَّمْ یتَغَیرّْ طَعْمُهُ وَ أَنهاَرٌ مِّنْ خَمْرٍ لَّذَّةٍ لِّلشَّرِبِینَ وَ أَنهْارٌ مِّنْ عَسَلٍ مُّصَفًّى وَ لهَمْ فِیهَا مِن کلُ ِّ الثَّمَرَتِ وَ مَغْفِرَةٌ مِّن رَّبهِّمْ کَمَنْ هُوَ خَلِدٌ فىِ النَّارِ وَ سُقُواْ مَاءً حَمِیمًا فَقَطَّعَ أَمْعَاءَهُمْ؛ ترجمه: توصیف بهشتى که به پرهیزگاران وعده داده شده، چنین است: در آن نهرهایى از آب صاف و خالص که بدبو نشده، و نهرهایى از شیر که طعم آن دگرگون نگشته، و نهرهایى از شراب (طهور) که مایه لذّت نوشندگان است، و نهرهایى از عسل مصفّاست، و براى آنها در آن از همه انواع میوه ها وجود دارد و (از همه بالاتر) آمرزشى است از سوى پروردگارشان!

آنچه که نباید از نظر دور داشت این است که غزل های سعدی هرچند تمام و کمال عاشقانه است، اما از تعاریف تصوف و عرفان خالی نیست و رگه های از این دو در آن کاملاً مشهود است، اما نه عرفان خشک سنایی ونه عرفان پخته مولوی و عطار بلکه عرفان ملموس و قابل فهم که در قالب عشق به میان می آید. از تمام علمای خارجی و داخلی، دانشمندان وقت و اهالی محله و مردم تبریز و حتی اعضای کنسولگریها در آن جشن حاضر بودند. این امامزاده قداست زیادی برای اهالی این روستا دارد. اهالی محل به شاخه اوله رود اولنگ ویش و به شاخه دوم رودگز میگویند .

دیدگاهتان را بنویسید