روایت یک ماجراجویی در قلب جنگل آمازون!

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، سرهنگ عیسی گل بینی فرمانده یگان حفاظت منایع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: در پی گرم شدن هوا و وزش باد سه فقره آتش سوزی طی۲۴ ساعت گذشته در عرصههای جنگلی گلستان رخ داد که اطفای آن با کمک بالگرد و نیروهای مردمی انجام شد. حریق سوم از عصر روز جمعه در منطقه «کندسکوه» گزارش شدو حریق چهارم نیز از روز جمعه آغاز شد که متاسفانه این حریق همچنان ادامه دارد. وی افزود: منطقه جنگلی گرده پشته حوزه شهر بیجار در شهرستان رودبار نیز به میزان یک هکتار دچار حریق شده بود که بعد از چند ساعت مهار شد.

پس از زایش توجه پیشگویان به او جلب شد و پیشگویی ایشان بدینگونه بود که سیدارتا در آینده یا پادشاهی جهانگیر خواهد شد یا روحانیای بیداردل که جهانیان را از خواب نادانی خواهد رهاند. فلش کارت ها مجموعهای از کارتهای حاوی اطلاعات مختلف هستند که به شکل مشخصی اطلاعات مانند لغت و اعداد را انتقال می دهند.. اطلاعات ما درباره دیر زیستی درختان جنگلی و بومی ایران خیلی کم است . به گزارش خبرنگار فارس، 29 دیماه و هوای پاک بهانه بسیار خوبی بود برای گروه های محیط زیستی تا به این دلیل باری دیگر برنامههای متنوع خود را برای حمایت و نجات محیط زیست و طبیعت برگزار کنند.

برخی گونههای جالب توجه در جنگل های هیرکانی، نزدیک به ۷۰ نوع از ماهی ها هستند که در آب های اطراف جنگل های ارسباران دیده میشوند. اصلاح قانون تنفس؛ دلسوزی برای جنگل یا منفعت طلبی؟ این نخستین قانون زندگى است و همه چیزهاى دیگر بر این قانون استوار است . شركت هاى بيوتكنولوژى و كشاورزان بزرگ برندگان اين قانون جديد محسوب مى شوند. پلنگ دره شیرگاه مازندران، یکی از زیباترین و جذابترین مسیرهای طبیعتگردی استان مازندران و یکی از محبوبترین جاذبههای نزدیک تهران محسوب میشود که در روزهای گرم سال پذیرای تعداد زیادی گردشگر است.

عکاس: مهدی تیرانییکی از مهمترین منابع طبیعی در جهان، جنگلها هستند؛ تا جایی که کشورهای دارای سهم بیشتر از جنگل های طبیعی را میتوان نقاط ویژه جغرافیایی در جهان دانست. 6- تنومند (دانه دار ) : درختان مسنی که قطر برابر سینه آنها بین 60تا 80 سانتی متر باشد جزء این مرحله قرار می گیرند که اغلب در جنگل های طبیعی و بکر یافت می شوند یا در جنگل هایی که هدف تولید چوب قطور با کیفیت خوب است .

جنگل شالتماس، یکی از زیباترین و معروفترین جنگل های قائم شهر است که جنگلی است بکر و نمایی از شاهکار خالق طبیعت که در روستای افراتخت از توابع شهر ارطه در شهرستان قائم شهر واقع شده است. نقشه نواحی جنگلی ایران، نواحی هیرکانی با سبز پررنگبا مشاهده گستردگی جنگل های هیرکانی روی نقشه، موقعیت جغرافیایی این جنگلها برایتان مشخص میشود. همانطورکه از اسم آن مشخص است بدن این حیوان به انداره ای نازک است که تمامی ارگان های داخلی بدنش نمایان است و حتی نحواه پمپاژ کردن قلبش نیز قابل مشاهده است. چیزی در مورد ان مطالعه کرده اید که در زمان مشاهده مستدات با آگاهی بیشتر آنرا تماشا کنید؟

آناکوندای سبز بیشتر از ۹ متر طول و ۲۳۰ کیلوگرم وزن دارد که به تنهایی وحشتناک است! کوهخواری و جنگلتراشی بیشتر محیط زیست را تهدید میکند یا سگ؟ جنگلزدایی نه تنها همه اینها را مختل میکند، بلکه فرسایش خاک متعاقب آن میتواند باعث ایجاد مشکلات جدید و تهدید کننده زندگی مانند رانش زمین و طوفانهای گرد و غبار شود. معمولاً برای پاکسازی زمین برای مصارف کشاورزی از آتشهای روشن شده توسط انسان استفاده میشود. تماشای فیلمهایی که از یک داستان واقعی اقتباس شدهاند، میتوانند به خلق تخیل جذابی در ذهن ما بیانجامند! وی گفت: تمام تلاش بر این است که این جاده تا انتهای سال ۱۴۰۱ به اتمام برسد و تمام این مسیر زیر بار ترافیک برود.

وی افزود: بارشها منجر به ایجاد حدود ۱۷ میلیارد متر مکعب روانآب در استانهای خوزستان، بوشهر، هرمزگان، فارس، کرمان و سیستان و بلوچستان، شده است. همان میرزا کوچک خانی که مردم استان گیلان ارادت ویژهای به وی دارند و رشت را با نام دیار میرزا میشناسند. به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ مسابقات شطرنج سردار جنگل با حضور ۱۸۰ بازیکن از سراسر کشور روز شنبه در تالار مهد اندیشه هیأت شطرنج استان گیلان استارت خورد.

با ورود به جنگل و طی نمودن رودخانهای زلال و زیبا به آبشار ۸ متری رسیده و ریزش آب به حوضچه سنگی و پوشیده از خزه لذت خاصی به شما خواهد داد. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، ساختوسازها در مناطق جنگلی در شرایطی طی سالهای اخیر با افزایش قیمت سرسام آور، توجیه شدید اقتصادی پیدا کرد که براساس بررسیها، ویلاهای فوق لاکچری در مناطق معروف گاه، هم قیمت منازل مسکونی شمال تهران تا متری ۷۰میلیون تومان نیز معامله میشوند.

قیمتهای فضایی شرایط استانهای شمالی استثنایی به نفع ویلاسازی جنگلی بلوک بندی برای افزایش حفاظتها بهروزرسانی روشهای نظارتی سود ویلاسازی در جنگلهای شمال کشور طی سالهای اخیر چنان رشد کرد که برخی ویلاسازان با استفاده از استثناهای مسکوت در قانون، از هر فرصتی برای رسوخ ویلا به عمق جنگلهای هیرکانی بهره میبرند. جنگلهای انبوه آمازون قربانیان بیشماری گرفته است. قبل از کشف جهان جدید توسط کریستف کلومب در قرن 15 میلادی، حدود هفت الی ده میلیون آمریکایی تخمین زده شده در جنگلهای انبوه آمریکا زندگی می کردند و حدود نیمی از آنها در برزیل زندگی می کردند. از سال ۱۹۹۹ تا به حال هر بار که از این منطقه عکسبرداری شده است، طرح به وجود آمده با دفعه قبل متفاوت بوده است؛ به طوری که در بین این سالها بیش از ۲۰۰ شکل مختلف ثبت شده است که در محدودهای در حدود ۲۵۰ کیلومتر به وجود آمده است.

به عنوان مثال ، در گذشته نه چندان دور ، شهرستان دماوند یکی از مراکز کشاورزی و دامپروری با محصولاتی مانند سیب ، گیلاس ، گیلاس ، گردو ، سیب زمینی ، خیار و محصولات دامی بود ، اما در سال های اخیر به دلیل گسترش غیرقانونی کشاورزی شهری این منطقه در معرض خطر است. سرانجام راهبان از بودا پرسیدند: (پس راه درست کدام است ؟) پاسخ داد: (راه میانه ، میان لذت و رنج است که از راه هشتگانه به دست مى آید.بودا در مدت 40 سال با مسافرتهاى فراوان ، آیین خود را در سراسر هندوستان تبلیغ کرد و به تربیت شاگردان همت گماشت که برجسته ترین آنان آنندا (Ananda) بود.

اين فرقه در تبت وجود دارد و آيين بودا را با سحر و كهانت و توتم پرستى در آميخته و تشكيلاتى نيرومند براى خود پديد آورده است . این خانه پس از فروخته شدن توسط برادر میرزا به فردی میرسد که در طبقه دوم این خانه زندگی میکرد و طبقه نخست را هم کرایه میداد. بوداییان همواره از روشهای درون پویی برای یافتن بینش نسبت به کارکردهای بنیادین روان آدمی و فرایندهای علّی جهان بهره میگیرند.

حقیقت چهارم تجویز دارو برای دست یافتن به سلامت است.می دانیم که آب سرچشمه ، همیشه زلال تر از رودخانه است حال چطور در آیین بودا انسان از آغاز بیمار نامیده می شود ؟ این طرز تفکر و به اصطلاح آیین ، در زمان حیات بودا به طور وسیعی در مرکز شبه قاره هند توسعه یافت . شهر ماسال نیز در ۶۰ کیلومتری شهر تالش و ۵۵ کیلومتری رشت، مرکز استان گیلان قرار دارد. فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان بیان داشت: منطقه جنگلی مازیان رستم آباد رودبار نیز عصر امروز به مساحت هفت هزار مترمربع دچار حریق شده بود که با تلاش نیروها مهار شد.

دیدگاهتان را بنویسید