در انتهای جاده به روستای زیبای بلیران میرسیم

علاقهمندان به طبیعت سرسبز شمال کشور و جاهای دیدنی گلستان در جریان هستند که فصل بهار و تابستان بهترین زمان برای سفر به شمال است؛ اما این قانون برای تمام مناطق شمالی حکمفرما نیست و در کنار بهار و تابستان، مسافرت به جنگل النگدره در پاییز حالوهوای خاص خودش را دارد؛ چراکه درختان جنگلی در این فصل لباسی با رنگینکمانی از رنگهای زیبای پاییزی به تن میکنند. سمورهای آبی در نگاه اول موجوداتی بیشتر بانمک و دوست داشتنی هستند تا ترسناک و کشنده، اما بد نیست بدانید آنها واقعا میتوانند یکی از ماشینهای کشتار رودخانه آمازون باشند. دود حاصل از آتشسوزی جنگلهای آمازون از فضا به راحتی قابل مشاهده است.

از نکات قابل توجه در روستای بلیران میتوان به جوان بودن جمعیت روستا و مثبت بودن نرخ مهاجرت فصلی, وجود روحیه بالای گردشگری, نبود اختلافات اجتماعی در میان اهالی روستا اشاره نمود که از نقاط قوت در جذب گردشگری در منطقه بومی میباشد. نان ساجی، نان پپگ، کوفته سیرابی و قیماق از غذاهای بومی ایلام است. سوزاندن عود جنگل بارانی به تنهایی یکی از درمانهای موثر برای جلوگیری و رفع استرس، ایجاد آرامش، رفع خستگی و…

شاگردان دوشکجه گسترده به روی زمین، پهلوی هم نشستندی، و آخوند دم پنجره جای بلندتری گرفته نشیمن ساختی، و به تنهایی بهمگی شاگردان یکایک درس گفتی، و درس پس گرفتی، و نوشتن آموختی، و کسانی از آنان بنامه نویسی برای دیگران نیز (با مزد) پرداختی. همدانيها از پوست هندوانه، ترب سياه و حتي پوست ليموترش و کدو مسمايي مربا درست ميکنند. مردم استان آذربايجان غربي معمولاً غذاهاي گوشتي را با ترشي مصرف ميکنند.

گذشتگان ما نان رو برکت خدا میدونستند و حتی خرده ریزهای اون رو هم دور نمیریختن، اما متاسفانه امروزه خیلی راحت این برکت خدا دور ریخته میشه، ما وقتی نون لواش تو خونه زیاد داریم و همش مصرف نمیشه، اونها رو خشک میکنم و باهاش این صبحانه خوشمزه رو درست میکنم. ما هم باید مانند گذشتگان آن را به فرزندانمان هدیه کنیم. اما با توجه به گستردگی این موضوع نیاز است که از جدیدترین منابع این آزمون ها استفاده کرد اما متاستفانه دسترسی به منابع جدید مانند کتاب آیلتس، کتاب تافل، کتاب جی آر ایی و اینگونه کتاب ها گاها سخت و بسیار پرهزینه است .

استان کرمان را با خورشتهاي خوش مزه و متنوعش می شناسیم، خورشت کنگر کدو، قيمه، بهآلو، سيب درختي، آلو ميگو، خورشت کلم، باقله و آلوچه از خورشتهاي معروف کرمان هستند. از محصولات خوراکي صحرايي مي توان از سامباروک (آلبالوئک)، سولي، زرشک، وليک، سيب وحشي، گالش انگور و غيره مي توان نام برد. وقتي به کرمانشاه رفتيد از خوردن خورشت خلال بادام، دنده کباب، سيب پلو و کوکوي پاغازه غافل نشويد. کلمپه، کماج، حاجي بادام، نانچرخي، پفک و برشتوک هم از شيرينيهاي سنتي کرمان است.

قلیه ماهی، پلو شوشتری، ماهی صبور و حریسه از غذاهای معروف خوزستانی ها است. قلیه اسفناج، دمپختک ماهی و انواع خوراک بر پایه میگو، غذاهای اصلی بوشهری هاست. یکی از این خفاش ها به ماهیگیر شهرت دارد و حرفه اصلی اش گرفتن ماهی های روی سطح آب است. به دلیل کاهش شدید درختان و جنگل زدایی، گونه های مختلف حیوانات از بین می روند. آنها بعداز پشتون ها دومین گروه قومی در افغانستان هستند و بین ۲۵ تا ۳۰ درصد جمعیت افغانستان را تشکیل می دهند. در خراسان جنوبي انواع مختلف اشکنه مثل اشکنه آلو، نخود، کشک زرد و بادمجان زياد است.

هر چند بریانی معروف ترین غذای اصفهان است، اما از خورشت ماست، حلیم بادمجان و گوشت و لوبیا هم نباید غافل شویم. بوراني کدو حلوايي و بوراني بادمجان کبابي، ماست دلالي و نازخاتون که ترکيبي از بادمجان کبابي و سبزي معطر و آبغوره است، از دسرهاي سفرههاي مازندرانيهاست. حلواي درونگ، کلوچه و مرباي ازگيل هم از شيرينيجات اين استان است. حلوای درونگ، کلوچه و مربای ازگیل هم از شیرینی جات این استان است.

پیخاخ قیمه هم خوراکی لذیذ از گوشت و پیاز و زعفران و خلال بادام است که چشیدن آن را پیشنهاد می کنیم. کباب ترش گیلانی که گوشت خوابانده شده در رب انار و ادویه است، شیش انداز، باقلاقاتوق، میرزاقاسمی و کوکوی خاویار ماهی از غذاهای معروف گیلانی است. ترشيگردو هم از ترشيهاي مشهور اين استان است. کشک و پسته هم که محصولات اصلي اين استان هستند. کاچی های چهار محالی هم معروف اند. در استان چهار محال و بختیاری به علت دارا بودن اقلیم سردسیر شرایط مناسبی برای تولید گردو فراهم است و مغز گردو شفاف تولید می شود .

اواسط فروردین ماه تا اوسط پاییز معمولاً اقیانوس ابر در فراز جنگل پدید می آید و این زمان فرصت خوبی برای سفر به جنگل ابر است. جنگل های آمازون بسیار زیبا و جذاب هستند و در این سفر وارد تالاب های تازه کشف شده آمازون می شوید و بسیاری از گزارش گران مستند های زیادی برای این جنگل و حیواناتش ساخته اند. عباسمیرزا، نایبالسلطنه قاجارها که اهر را پایگاهی برای رویارویی با قوای روس قرار داده بود، از یاری عشایر ارسباران بهره بسیار برد.

در این فیلم همچنین نشان داده میشود که قطع درختان جنگلی و تغییرات جوی تا چه اندازه میتواند روی اکوسیستم منطقه تاثیر بگذارد و به گفته «کریس هولتز» مدیر مرکز حفاظت و توسعه پایدار در بنیاد «مکآرتور» که در ساخت این فیلم همکاری داشته است، این تصاویر به جهانیان یادآوری میکند که تا چه اندازه میبایست این منطقه از کره زمین را جدی بگیرند. جنگل های ارسباران با برخورداری از جلوه های طبیعی متنوعی ازصخره ها، جنگل ها، مراتع، رودخانه ها و کشتزارها، انواع زیستگاه های منحصر به فرد کشور شامل «آنزا»، «کلن»، « پیر دره سی»، « قارونلار»، «قلعه دره سی وینق»، « شاه اتران» و «وایقان» را در خود جای داده است.

در زبان ترکی به کوبیدن، دیماخ با ضمه روی د گفته میشه و در تهیه دویماج نانهای کوبیده و خرد شده استفاده میشه، من ریشه این کلمه رو نمیدونم اما به احتمال زیاد از همون کلمه دیماخ گرفته شده. با افزایش ارتفاع در طول مسیر، به تدریج نوع پوشش گیاهی تغییر یافته و از تراکم درختان نیز کاسته میشود. “ملزومات موردنیازتان را از فروشگاههای سطح شهر خریداری کنید، چرا که روستای ابر و جنگل ابر امکانات محدودی برای تأمین وسایل موردنیاز شما دارد. در این پارک جنگلی امکانات اولیه ی اقامت مهیاست و اگر وسایل کمپ همراه ببرید و آسمان هم همراه باشد، می توانید یک شب را در دل پاییز بگذرانید.

دهستان لفور مجموعهای از روستاها و آبادیهای اطراف این جنگل است که در اطراف و در دل جنگل واقع شدهاست. اسمش که می آید ناخودآگاه دل آدم برای کوفته تبریزی پر می کشد، کوفته تبریزی مشهورترین غذای آذربایجان شرقی است. آش شولی، آش شلغم، حلیم و کوفته یزدی هم از غذاهای خوشمزه یزد است. روستای بلیران از شمال به روستای کم دره از جنوب به جنگلهای سرفراز شمال و کوه چلاو، از شرق به جنگلهای سرسبز و انبوه و رودخانه و از غرب نیز به جنگل و کوه متصل شده است.

در باتلاق ها، دریاچه ها، نهرها و رودخانه های موجود در جنگل آمازون یافت می شوند و دارای سَم یا پاهایی به رنگ های طلایی، مسی، قرمز و حتی آبی و سبز هستند. نمک سبز هم یک افزودنی معطر گیاهی برای ماست است. نمک سبز هم يک افزودني معطر گياهي براي ماست است. حليمبادمجان کرمانيها هم معروف است. پسته و فندوق هم مخصوص قزوین است. ناگفته نماند که زرشک روی همه غذاهای اصفهانی هم خوردن دارد. يارما آشي ويارما شورباسي(آش وشورباي بلغور) ازديگر غذاهاي مرسوم ومحلي اين استان است.همچنين درشهرستانهاي خوي وماكو كله جوش با گياه محلي كه دربهارمي رويد والهگز نام دارد مي پزند كه خيلي خوشمزه است البته آب ماهيچه لپه برنج وبلغورپيازونعناع وسيرداغ ديگرمخلفات اين غذا است .

گاتخ شورباسي(آبگوشت ماست)وقورت شورباسي(ّآبگوشت كشك)وچهمجه(غذاي محلي درشهرستان نقده(سلدوز)كه با برنج گوشت غاز ويك گياه صحرايي به نام اوليك تهيه مي شود. فسنجان با گوشت مرغابي و انواع پرندگاني که شکمشان با دانههاي انار ترش جنگلي و سبزيهاي معطر پر شده است، از غذاهاي رسمي سنتي مازنياند. کباب ترش گيلاني که گوشت خوابانده شده در رب انار و ادويه است، شيشانداز، باقلاقاتوق، ميرزاقاسمي و کوکوي خاويار ماهي از غذاهاي معروف گيلاني است.

برای برداشتن آب شیرین باید حدود دویست متر بالاتر از چشمه رفت و از چشمه ای که در آنجا قرار دارد آب آشامیدنی برداشت. ماده 3 – مأمور بازديدكننده منطقه بايد از منطقه مورد بازديد نقشه تهيه نمايد و در صورت عدم امكان، كروكي تهيه نموده و تحقيقات لازم را به وسايل مقتضينسبت به وضعيت منطقه مورد بازديد و مستثنيات قانوني آن بنمايد و اگر احراز كند كه مستحدثات بعد از تصويب قانون ملي شدن جنگلها احداث شده تاريخاحداث و دلايل آن را در برگ بازديد بنويسد و با اظهار نظر به واحدي كه او را مأمور رسيدگي نموده تسليم كند.

دیدگاهتان را بنویسید