جنگل ارسباران – مجله تاپ توریست به همراه تصاویر و توضیحات کامل

در مسیر پارک جنگلی قلعه رودخان مسیری برای راهپیمایی، کلبه های جنگلی، محلی برای استراحت و محوطه کمپ طبیعی قرار دارد. با این حال برای ماندن در خود روستا باید خانه های محلی را اجاره کرد و به سبک محلی ها شب را به صبح رساند. ییلاق های سرسبز و معروف اطراف رامسر با چندین آبشار و جنگل های انبوه، روستای جواهرده، تله کابین رامسر، مسیر مه گرفته و چشم انداز رویایی جاده های آن، سد میجران ، قلعه مارکوه که به بام رامسر شهرت دارد، جاذبه هایی هستند که اگر قصد سفر به رامسر را دارید توصیه می کنیم حتما سری به آن ها بزنید.

عمده جاذبه ی گردشگری که در ذهن عموم مردم برای سفر به شهر مشهد، زیارت امام رضا (ع) می باشد اما، این شهر بزرگ دارای جاذبه های گردشگری و تفریحی هم می باشد که یکی از آنها پارک وکیل آباد مشهد است. همچنین اگر سایر پارک جنگلی های ایران را می شناسید که زیبایی آن ها زبانزد است، آن را به ما معرفی کنید. در نتیجه، در مذاکرات کنونی که در دوحه میان جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان در جریان است، هدف از آن پایان دادن به سالها جنگ و ترسیم نقشه نظام سیاسی آینده کشور است. بغیرازاین مظاهر، تغیرات اقلیمـی درافغانستان بسیـارشدید مـیباشد، چون شمال کشوربمقابل بادهای سرد آسیـای مـیانـه مواجه است، درحالیکه سرزمـینـهای جنوب کوهها متاثرازمونسونـهای هند است.

حداکثر یک ساعت تا رسیدن به سیاه سرد زمان لازم است، وجود چشمه های آب در نقاط مختلف این منطقه میان باغات وسیع گردو، فندق، سیب، گلابی، خیلی دیدنی است، که در زمان های قدیم از هخامنشیان و اشکانیان و ساسانیان تا پهلوی رونق زیادی به این منطقه داده بود و مکان استراحت مسافرینی بود که در مسیر ییلاقات بالا دست در حرکت بودند. همچنین گردشگرانی که از شهرهای مختلف به مشهد سفر می کنند، پارک وکیل آباد، یکی از مکان هایی است که حتما به آن سری می زنند.

اگر تا به حال از پارک جنگلی های ایران که در لیست بالا به آن ها اشاره کردیم بازدید کرده اید، تجربیات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. در میان این نباتات دای اتومها (Diatomes) الجی های سبز آبی و الجی های سبز مانند Chara نیز یافت میشود. پارک جنگلی لویزان که با نامهای پارک جنگلی شیان و پارک جنگلی شیان لویزان نیز شناخته میشود، یکی از بوستانهای بزرگ و معروف پایتخت محسوب میشود که در منطقهای خوش آبوهوا قرار دارد.

بسیاری از اهالی تهران برای تماشایی این چشمانداز بهویژه در شب راهی لویزان میشوند تا روز و شب پایتخت را از بلندای جنگل و لابهلای درختان بلند قامت این بوستان نظاره کنند. پوشش گیاهی پارک جنگلی لویزان را درختانی چون کاج، انواع سرو، چنار، اقاقیا، زبان گنجشک، توت و مو تشکیل میدهد. در محاربهٔ شیخ عبیداله کرد اول خیال کردند هرچه کرده گذشته، چون حرکت قشون مارا بشنود میگریزد. شب که مهتاب بعد از خواب کوتاهی، متوجه میشود موجود ترسناکی به سراغ خانوادهاش آمده، هر طور شده از آنجا میگریزد و چند ماه بعد، پس از گذارند دورانی در بیمارستان، به تهران برمیگردد.

یک رودخانه پر آب، پر خروش و پر قدرت از میان درختان کهنسال عبور میکند و در حالی این رودخانه را تماشا میکنید که در کنار رودخانه نشستهاید و پاهایتان را در آب فرو کردهاید یا یکی از نیمکتها و آلاچیقهای بستر رودخانه را برای نشستن انتخاب کردهاید. از جمله درختان موجود در این جنگل ها می توان به گونه های: افرا، بلوط، ممرز، راش و… این جنگل ها از تنوع جانوری و گیاهی زیادی برخوردار هستند به همین دلیل به یک پارک ملی تبدیل شده اند.

شمار زیادی از مصاحبه شونده گان، شهروندان افغانستان هستند و باقی آنان نیز پاکستانی، سوری، عراقی، ایرانی، مصری و لبنانی می باشند. امروزه سفر و گردشگری به یکی از اجزای جدا نشدنی از زندگی انسان تبدیل شده است و هر ساله افراد مقاصدی را برای سفر انتخاب می کنند و راهی سفر می شوند، یکی از این مقاصد پارک ها جنگلی به شمار می روند. جنگل همچنین در زیباسازی محیط زندگی جوامع بشری جایگاه ویژهای دارد.

شمال ایران یکی از مناطقی است که می توانید در آن شاهد طیف گسترده ای از جنگل ها باشید. در شمال دریاچه چیتگر شاهد پارک بزرگ آبشار تهران هستیم که یکی از مناطق تفریحی بزرگ منطقه 22 است. • 1.2 میلیون واحد دامی موجود دریک دوره 100 روزه تعلیف درجنگل حدود 240 میلیون اصله نهال را ازبین میبرند که میزان خسارت مالی آن حدود 240 میلیارد ریال برآورد می شود.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ۵ درصد اراضی کشور به لحاظ کشاورزی در این استان وجود دارد، گفت: ۳ میلیون تن معادل ۱۴ هزار میلیارد تومان تولید محصول کشاورزی در این استان بوده و ۳۲ درصد اشتغال نیز در این حوزه است. راه دوم اینکه به تبریز برسید. اگر شما هم به آهو های زیبا و جذاب ،که اسم مارال را به دوش می کشند علاقه مند شدید ، حتما در شهر تبریز اقدام به رزرو هتل های تبریز بنمایید.

این پارک از سال ۴۸ تا کنون به عنوان یکی از تفرجگاه های ییلاقی مردم شهر مشهد به شمار می رود. حکمران تهران بدستگیری سردستگان پرداخت، ولی یکی از آنان که معتمدالاسلام رشتی بود، بخانهٔ سید عبدالله بهبهانی که از شمار مجتهدان بنام میبود پناهید، و شادروان بهبهانی او را نگهداشت. این مجموعه نسبتا بزرگ، در ورودی پارک واقع شده است تا مسافران و بازدید کنندگان به راحتی بتوانند آن را بیابند، زیرا اکثر فروشگاه هایی که در راس پارک قرار دارد، مخاطب را گمراه می کند و آنها هم علاقه خرید کردن را از دست می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید