جدیدترین خبرهای «جنگل بارانی

یکی از ماجراهای تاریخی که از گذشته در مورد شهر رشت میشنویم، داستان حقیقی زندگی میرزا کوچک خان جنگلی است. پدر سیدارتا یعنی سودودانا شاه برای اینکه پسرش در راه اول قرار گیرد وی را در ناز و نعمت پروراند و در کاخهایی محفوظ قرار داد تا سیدارتا با رنجها و کاستیهای زندگی آشنایی نیابد.با اینحال سیدارتا از کاخ گریخت و با چهار منظره آشنا گشت: پیری، بیماری، مرگ و شخصی پارسا که در پی رهایی از رنجها بود.

این درختان در آبهای شور بهخوبی رشد کرده و اکوسیستم مخصوص خود را دارند. اراضی افغانستان طوریست که هرمنطقه دشت ودره اب هوا مخصوص دارند. این جنگلها در میان دو کشور امتداد دارند که بخش عمده آن در پارک ملی بیالوویزا (Bialowieza) لهستان و پارک ملی بلوزوسکایا پوشچا (Belovezhskaya Pushcha) در بلاروس واقع شدهاند. او از مریدان بازید بسطامی بود و نقش زیادی در حفاظت از فرهنگ ایران داشت. امروزه گردشگران زیادی جنگل نایانگیز را شناختهاند و در سفرهای خود به استان لرستان تماشای آن را از دست نمیدهند. در ضمن میتوانید به میدان معلم بروید و از طریق این خیابان خود را به خیابان استادسرا برسید.

اثرات بیولوجیکی آن (تنظیم منابع آبی،حفاظت خاک،تصفیه هوا) متضرر گردیده و ذخایر چوبی آن کاهش یافته ویا کاملاً از بین رفته است. محققان معتقد هستند تجاوز انسانها به زسیستگاههای حیوانی و شهرسازی در این مناطق ممکن است باعث بروز بیماریهای مشترک بین حیوان و انسان شود. باید بدانید که گوشی موبایل در این منطقه آنتن نمیدهد و امکان استفاده از تلفن همراه برای ارتباط وجود ندارد. به درختانی که در یک منطقه به طور طبیعی رشد می کنند درخت بومی می گویند. اعداد بالا تقریبی هستند و برای هر گونه بسته به اینکه در داخل توده جنگلی یا محیط باز رشد کنند فرق می کند .

جنگلهای حوضه کنگو اساساً در خاکهایی با سطح متوسط مواد مغذی رشد می کنند (حداقل در بین خاکهای جنگلی). جنگل ابر شاهرود یکی از زیباترین و دیدنیترین مناطق ایران است که در ۴۵ کیلومتری شمال شاهرود در استان سمنان قرار دارد. علاوه بر جنگل ابر در شاهرود آبشار مجن نیز یکی از مکانهای دیدنی می باشد که در شهری بن بست به همین نام «مجن» قرار گرفته است. اگر تصمیم دارید به جنگل ابر سفر کنید، علاوه بر این جنگل زیبا و فوقالعاده میتوانید از جاذبههای منطقه مثل موزهی شاهرود، مجموعهی بایزید بسطامی، آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی، مدرسهی شاهرخیه، فرحزاد تاش و چشمهی هفت رنگ مُجن دیدن کنید.

شب تهران را به سمت شاهرود ترک کنید. اگر قصد سفر یک روزه به این منطقه دارید سعی کنید تا پیش از تاریک شدن هوا جنگل را ترک کنید، چرا که به دلیل مهآلود بودن هوا امکان گم کردن مسیر وجود دارد. اگر زمان کافی دارید می توانید از این آثار تاریخی نیز دیدن کنید. به منظور احیای مناطق جنگلی تخریب شده و توسعه سطح جنگل و تولید فرآورده های چوبی و ایجاد تفرجگاه ها و پارکهای جنگلی، طرح جنگل کاری توسط بخش دولتی و مجریان طرحهای جنگل داری اجرا می گردد در این راستا مراقبت از جنگل کاری های سنواتی و احداث و تجهیز و نگهداری پارک های جنگلی نیز جزء برنامه هاست.

شما با قدم زدن در این پارک جنگلی و استشمام هوای بینظیر آن میتوانید از منظره النگدره یکی از جنگل های زیبای ایران لذت ببرید. یکی از مهمترین ویژگیهای این جنگل که باعث شده به یکی از مناطق خاص ایران و حتی جهان تبدیل شود، قرارگیری آن در محل برخورد سه اقلیم خاص جنوب و غرب آسیاست. این جنگل شگفتانگیز را بدون شک باید جاذبه طبیعی در آذربایجان برای گردشگران داخلی و خارجی دانست. اگر به استان سرسبز گیلان سفر کرده باشید حتما به تماشای این جنگل شگفتانگیز رفتهاید. در واقع این جنگل ها مرز بین منطقه های نیمه بیابانی استان سمنان و جنگل های انبوه استان گرگان هستند.

جنگل ابر که در مسیر شاهرود به آزادشهر و در نزدیکی روستایی به اسم ابر قرار گرفته است، تا آزادشهر در استان گرگان امتداد پیدا می کند. در هنگام گشتزنی در جنگل به هیچ عنوان از راهنما و گروه خود جدا نشوید. آنها مجبورند مدام به قسمتهای مختلف جنگل مهاجرت کنن تا از دشمنانشان دور بمانند. برای اقامت شبانه حتما آتش روشن کنید که حیوانات را از شما دور نگه دارد. اگر قصد سفر و اقامت در این منطقه را دارند، بیشتر توصیه میشود که در نیمهی اول سال یعنی از اردیبهشت ماه تا اوایل مهرماه به این منطقه سفر کنید.

به همین علت پیشنهاد میشود در پاییز یا بهار به خصوص ماه اردیبهشت به جنگل ابر بروید. حدود دو ساعت که در جنگل پیادهروی کنید، آبشارهای آلوچال و شرشر را میبینید. اگر پاییز به اینجا بیایید، زیباترین منظرهها و درختهای قرمز و نارنجی را میبینید. اینجا انواع درختهای میوه مثل زردآلو، گیلاس و آلبالو رشد کردهاند. مثل پتو و لباس گرم و غذا. آیت حسنی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این تجهیزات اطفاء حریق شامل دمنده، لباس اطفاء، هدلایت، کلاه ایمنی و دستکش است که توسط خیران برای تجهیز پایگاه همیاران طبیعت مستقر در اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لردگان اهدا شد.

آفتابنیوز : جاده بهمنان – زیرآب در ارتفاعات سوادکوه مازندران واقع شده و طبیعت این مسیر کوهستانی و جنگلی در برف و زمستان، زیبا و چشم نواز است. اگر ماشین شاسیبلند ندارید، بهتر است با تاکسیهای جنگل مسیر را ادامه بدهید. برای آشنایی بیشتر با محیط و کیفیت طراحی گرافیکی، شما را به دیدن «تریلر بازی Green Hell» دعوت میکنیم. جنگل ابر یکی از بانکهای گیاهان دارویی سرشار در کشور شناسایی شده است، که همه ساله مشتاقان و علاقهمندان را از گوشه کنار جهان به سوی خود دعوت میکند. در این مرحله تمرکز شدیدی دست میدهد که در آن اندیشنده، با موضوع اندیشه یکی میشود.

اگر همه این کار را بکنند، به شکل چشمگیری شاهد کم شدن زبالهها در طبیعت خواهیم بود. از این رو، در ادامه مطلب با اجزای درخت تصمیم بیشتر آشنا خواهیم شد. ماجرای داستان فیلم از آنجایی خلق میشود که دنیل رادکلیف (Daniel Radcliffe) در نقش یوسی گینگزبرگ (Yossi Ghinsberg)، پس از سه سال خدمت در ارتش، به کشور بولیوی سفر میکند تا در قلب بزرگترین و مخوفترین پهنهی درختی روی کرهی خاکی ماجراجویی کند.

از این رو نقش بسزایی در چرخههای طبیعت از جمله زندگی انسانها بر روی کره خاکی دارند. اندک مردمانی در آن روستا زندگی میکنند که به دامداری مشغولند. آمار نشان میدهد که قبل از کشف قاره آمریکا توسط کریستف کلمب در قرن 15 میلادی، حدود هفت الی ده میلیون آمریکایی در جنگلهای انبوه آمریکا زندگی میکردند که نیمی از آنها در برزیل ساکن بودند. آمازون این جنگل غول پیکر، یکی از بزرگترین جنگل های بارانی دنیا است که در شمال آمریکای جنوبی قرار گرفته است. وجود آبشاری در جنگل نایانگیز که از سفرههای آب زیر زمینی به وجود آمده و آب بسیار زلالی دارد، جنگل را به یکی از معروف ترین جنگل های ایران تبدیل کرده است.

با توجه به قدمت این جنگلها، میتوان محدوده قرار گرفتن آنها را به موزه طبیعی وسیعی تشبیه کرد که نمونههایی از فسیل گیاهان چند هزار ساله در آن وجود دارند.عکاس: پدرام میر صادقیجنگل های هیرکانی مانند نواری سبز رنگ در جنوب دریای خزر قرار گرفتهاند و درختان آن بسیار متراکم هستند. این منطقه بالغ بر ۳۵ هزار هکتار مساحت دارد و ارتفاع آن از سطح دریا در نقاطی به ۸۰۰ متر و در برخی نقاط به ۲۹۰۰ متر هم میرسد.

خانه میرزا کوچک خان جنگلی نزدیک به ۳۰۰ متر مربع میباشد. منابع آبهای افغانستان غنی از انواع و اقسام ماهی ها؛ چه از نوع شیرماهی، گل ماهی (ماهی تروت) سگ ماهی میباشد. برای پیدا کردن بانداژ و دارو یکسری راهنما و مسیریاب برای بازیکن وجود دارد که میتوان با استفاده از آنها به این ریکاوری دهندهها دسترسی پیدا کرد. به همین دلیل شما با تپههای پوشیده از درخت، آب و هوای سالم و تمیز و مه نزدیک به زمین روبهرو هستید. جنگل ابر شاهرود قسمتی از قدیمیترین و زیباترین جنگلهای هیرکانی است با گونههای گیاهی و جانوری نادر، یکى از دست زیباترین جنگلهاى ایران است که در ۳۵ کیلومترى شمال شرق سمنان قرار دارد.

اگر از مارها خوشتان نمی آید این گزینه برای شما بسیار ترسناک خواهد بود زیرا یکی از بزرگترین مارهای دنیا را در آمازون خواهید دید. جنگل ابر به وسعت ۳۵ هزار هکتار است که ادامه جنگل های سرسبز شمال کشور به شمار میرود و برای اقیانوس ابری که فضای آنرا در بر می گیرد بسیار معروف شده است. هم دلپذیر و هم رنگارنگ است که البته بسیار هم بی خطر به نظر می رسد.

دیواره های عظیم که بشر در برابر آن ها به اندازه یک دانه ارزن به نظر می رسد؛ با اسرار نهانش موجی از آدرنالین را در بدن ترشح می نماید. در 18 کیلومتری جنگل ابر این مقبره زیبا را پیدا میکنید. جنگل ابر 13 هزار هکتار وسعت دارد و در آن حدود 100 گونه مختلف گیاهی دیده میشود. این روستا بر خلاف خود جنگل ابر در میان دشتی وسیع و کویر مانند قرار دارد. جنگل ابر به لحاظ جغرافیایی در مسیر شاهرود به آزادشهر قرار گرفته است. بودا بین قرون چهارم و ششم قبل از میلاد در شمال هند میزیستهاست.

دیدگاهتان را بنویسید