اهالی قلمی که در سال ۱۴۰۰ از این جهان رخت بربستند

علاوه بر این، در النگدره امکانات رفاهی و اقامتی زیادی برای مراجعهکنندگان به این پارک جنگلی گنجانده شده که برای سپری شب در پارک جنگلی کافی است. آبشار ویسادار، ساحل گیسوم و ییلاق اولسبلنگاه از جاهای دیدنی و معروف نزدیک به این کلبههای جنگلی میباشند. آیا هر دوی شما عاشق ساحل هستید یا سرعت شما به عنوان یک زوج در شهر بیشتر است؟ از جمله مناطق توریستی و گردشگری که شما در کنار بازدید از جنگل بلیران میتوانید بازدید نمایید، روستای بلیران، رودخانه گرمارود، قلعه های هلیا تپه، تسکا سرا، اردشیرون و خشت سی چشمه و مرتع ییلاقی کال چنگوم و امام زاده ولی (ع) است.

با اجاره کلبه چوبی میتوانید سفری بهیادماندنی و بهدور از هیاهو و استرس شهر داشته باشید. شما میتوانید شب را با رزرو و اجاره اتاق در هتل آپارتمان آنزا بمانید. طرزی بوده و ساحه نیز طلاتپه نامـیده مـیشود کـه در نزدیکی شبرغان واقع است. وادی کابل و(ظاهرا) جنوب افغانستان درون خارج ساحه نفوذ ایشان مانده است. خرید وفروش غیر قانونی قاچاق آثار تاریخی، ااحجار قیمتی، حیوانات وحشی، پرنده، پوست حیوانات، و نباتات نادر در افغانستان ازمدتی بدینسو ادامه دارد. این نشان مـیدهد کـه در زمان مَوس، هنوزهم شـهزاده نشین های یونانی وجود داشتند کـه درقسمت های سرزمـین های مرزی ایرانیـان حکومت مـید.

قرارمعلوم، ازیس 1 مثل سلف او بر یکقسمت بزرگ سرزمـینـهای مرزی حکومت مـیکند کـه هنوزهم گندهارای قدیمـی مرکز او است، اما بدون وادی کابل و افغانستان جنوبی. اینـها هنوزهم نشان دهندۀ یک قهرمان یونانی دریک روی سکه و متن خروشتی درروی دیگرآن است. این تفاوت بیشتر توسط شواهد زبانی نشان داده مـیشود کـه هردو گروه فرهنگ واژگان متفاوت داشته اند. این بیشترارائه کنندۀ بقدرت رسیدن یک گروه تباری نسل سکائیـان هست که درطول سده ها درمجاورت حاکمان هخاان پارسی و مقدونی/یونانی درون جلگه های بکتریـان زندگی مـید.

در طول دوره گرسنگی و یا زمانی که تحریک شده باشند آنها در یک گروه حمله می کنند. و یا این را میخواهند بگویند که در سال جاری ممکن در اثر حادثات تعداد زیاد از حیوانات هلاک شود. در حالی که تلاش میشود که گونههای منقرض شده مانند گوزنهای قرمز یا گاو کوهی را در این منطقه احیا کرد یکی از قابلیتهای منحصر به فرد جنگل زیبای ارسباران تعدد درختان وحشی خوراکی است. بومیها آنها را شکنجه می کنند یا حتی میکشند. اتفاق ديگر اين است که روستاهاي اطراف مرتب زمين هاي کشاورزي و باغ هايشان را گسترش مي دهند و به عرصه جنگل و منابع طبيعي تجاوز مي کنند.

منطقه حفاظت شده خیبوس و انجیل سی، یکی از زیباترین و معروف ترین جنگل های قائم شهر است که بلحاظ توپوگرافیک درارتفاع 250 تا 930متری از سطح دریا واقع در اطراف شهر قائم شهر( بین قادی کلا تا کوه برنجستانک) است که با مساحت3471هکتار یکی از 4منطقه ی حفاظت شده ی محیط زیست ایران است. چهارمی که واجبترین شعبهٔ ادارهٔ مرکزی است نخواهیم داشت، و اگر میداشتیم چون ایران واقعاً داخله دارد لامحاله بیمسما نمیشد… من اگر بدانم مجلس دادن موقوف و منوط بکشته شدن منست با کمال رضا و رغبت و میل برای کشته شدن حاضر میشوم.

اگر از سمت تهران راهی شده اید باید وارد جاده هراز شوید و حدود بیست کیلومتر مانده به آمل منتظر دیدن مجتمع رفاهی نارنجستان هراز شوید، دقت کنید جاده فرعی که باید از آنجا به سمت شرق و روستای بلیران بپیچید پیش از رسیدن به رزکه قرار دارد. بسیاری گمان میکنند که برای مقابله با جنگل زدایی، مردم باید درختان بیشتری بکارند. و بدینگونه است که نماد ها آگاهانه افریده می شوند.

سکه ها بعضی اوقات توسط یک شاه هندو- یونانی بنام اپولودوتوس دوباره ضرب زده شده اند یـا معآن. این شاهان کـه بنام هندو- پارتیـان مشـهوراند دودمان سپالیریزیس درجنوب و آزیس درون گندهارا را تعویض نموده و باینترتیب درتمام سرزمـینـهای مرزی از سیستان که تا تکسیلا حکومت مـیکنند. درحوالی 25 م دودمان جدیدی درافغانستان جنوبی و ماورای آن بنام گوندوفاریس، برادرزاده وجانشین او، ابداگاسیس بظهورمـیرسد. شـهزادۀ دیگری این دودمان سپالیریزیس هست که یکجا با ازیس (1 یـا 2) سکه چاپ مـیکند.

سکه های ازیس 1 از مـیرزکه (نزدیک غزنی) و چمن درون شرق کندهار شناخته مـیشود. سکه های او درون مـیرزکه درون یک گنجینـه کشف شده درون نزدیکی خوست، درون پکتیـا و در یک گنجینـه درغزنی یـافت شده اند. او یکی از آخرین سربازان ژاپنی بود که از پایان جنگ خبر نداشتند و همچنان در پست خود باقیمانده بودند. او شاید یکی دیگر از اربابان پارتیـان یـا یک ساکای باشد کـه نامـی را اختیـار نموده کـه دربین پارتیـان عام است. یکی ازشـهرهایش بنام بایت است، نامـی کـه باحتمال قوی نشان دهندۀ شـهر قدیمـی بُست (یـا بیست) درتقاطع دریـاهای هلمند و ارغنداب است.

این فرمانروایـان شامل شاهانی هست که بنام سپالاهورا و سپالاگاداما یـاد مـیشوند. این همچنان تاکید کنندۀ جدائی سیـاسی افغانستان جنوبی (مغلوب توسط تازه واردان سکائی) از وادی کابل و گندهارای باستان هست که توسط گروههای سکائی دیگر یـا شـهزادگان هندو- یونانی کنترول مـیشود. این بدین معنی نیست کـه افغانستان جنوبی ازنگاه فرهنگی از سرزمـینـهای دیگر منزوی است؛ کاملا برخلاف. واضح هست که وضع سیـاسی افغانستان جنوبی دراین ایـام را بمشکل مـیتوان بازسازی کرد. این وضع درون اوایل سده اول مـیلادی تغیرمـیکند.

او درون گندهارا و ماورای آن درون جریـان اوایل سدۀ اول ق م حکومت مـیکند. سکائیـان درون شمال کوهها از اوایل هزارۀ اول بدینسو زندگی کرده اند. حیات وحش در بالای درختان اینجا زندگی میکند و شما میتوانید از نزدیک به آنها نگاه کنید. قبل از کشف جهان جدید توسط کریستف کلومب در قرن 15 میلادی، حدود هفت الی ده میلیون آمریکایی تخمین زده شده در جنگلهای انبوه آمریکا زندگی می کردند و حدود نیمی از آنها در برزیلیا زندگی می کردند. در این پیش آمد نیز زنان پا در میان میداشتند و در آوردن ملایان بمسجد با مردان همراهی مینمودند.

طبیعتا مسیر کاملا هموار و بی سنگلاخی در انتظارتان نخواهد بود به همین علت حتما کفش سبک و مناسب به پا کنید. در حقیقت لوازم پخت و پز حذف شده و در کنار لوازم مورد نیاز یک سفر معمولی نیاز به کولهپشتی و کفش مناسب، پاوربانک، کرم ضدآفتاب و لباس مناسب برای پیادهروی طولانی مدت دارید. بزرگترین مار سمی در آمریکا و دومین مار در جهان است ، با یک سم کشنده که مقادیر زیادی آن را تلقیح می کند. از آنسوی دولت نیز بشماره سرباز و توپچی افزود و چهار سو و آن پیرامونها را برگردانید. برای مثال از چهار تا پنج گرم عصاره سرخدار، ماده ضد سرطان رحم و تخمدان استخراج میشود.

با این حال، به لطف رشد کشاورزی درختی و جنگلداری پایدار، یافتن محصولات درختی با منابع مسئولانه آسانتر میشود. خبرگزاری تسنیم: معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت از محیط زیست آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه آتش سوزی آستمال ادامه دارد، گفت: خوشبختانه این آتشسوزی هنوز به جنگل ارسباران نرسیده است. از دیگر جاذبههای منطقه ارسباران چشمههای آب گرم و چشمههای آب سرد است که خوشبختانه در بین گردشگران و مسافران محبوبیت زیادی بدست آورده است. در ایام نهچندان دور ارسباران محدوده وسیعی از رود ارس را بین جلفا تا مغان و کوههای سبلان، بزقوش و سهند در بر میگرفته ولی تخریبهای گسترده و قطع این درختان موجب شده است روز به روز از وسعت آن کاسته شود.

راستی حواستان باشد که پدیده دریای ابر را همیشه نمیشود در این جنگل دید. حاجی عبدالله سخیزاده، رییس اتاق تجارت ولایت بادغیس، به روزنامه ۸صبح گفت که طی دهسال اخیر هیچگاه پسته در زمان معین و مشخص آن چیده نشده و افراد خودسر و غیرمسوول پیش از فرا رسیدن زمان چیدن پسته به غارت جنگلات میپردازند. زیرا در آن نام توده (ملت) برده نشده و از آنسوی جملههای آن روشن نمیبود. که نمیتوان سنجید ولایت لغمان بیش از یکصد هزار هکتار جنگل دارد و معلوم نیست که چند در صد آن طعمه آتش شده است .

هزار واسطه برانگیختم، صد کوزهٔ پر را به خالی ریختم، تا حضرت آقا محض دوستی پدرم قبول نمود که ملک پنجاه هزار تومانی را از من به ده هزار تومان بخرد، با مدعیان خود بداند… بدینسان که بیدرنک خودرا بروی یک بلندی رسانید، و سینهٔ خود را باز کرد، و رو بمردم گردانیده بآواز بلند چنین گفت: « ایمردم نترسید، واهمه نکنید، اینها کاری داشته باشند با من دارند، این سینهٔ من، کجاست آنکه بزند؟ با کدام فراش خلوت و پیشخدمت خاصه است که قلیان بیاورد دم در، همهٔ گفتگوها را بشنود و به کالای مخفی خود مشتری نجوید؟

دیدگاهتان را بنویسید